Vhodný výber a opracovanie dreva, z ktorého sa vyrábajú drevené výrobky, umožňujú dosiahnuť najlepšie tepelné parametre. Vďaka doplnkom z našej ponuky môžu byť najlepšou tepelnou izoláciou.

ŠPECIFIKÁCIA

Srdcom energeticky úsporného okna je určite teplý dištančný rámik. Štandardné rámiky sú vyrobené z hliníka a umožňujú priestup tepla. Teplé rámiky sú vyrobené z vysokokvalitných tepelne optimalizovaných organických materiálov vystužených skleneným vláknom. Zabezpečujú hermetické utesnenie plynov medzi sklami, umožňujú zbaviť sa tepelných mostov zo skiel, utesniť ich a tiež znížiť koeficient priestupu tepla celého okna. Použitie teplého dištančného rámika ušetrí až 5 % nákladov na vykurovanie domu alebo bytu. Teplé rámiky na drevené výrobky sú k dispozícii v šiestich farbách – svetlosivá, sivá, čierna, svetlohnedá, hnedá a biela. Rámik môžeme ľahko prispôsobiť farbe okenného rámu.

Jedným z hlavných prvkov, ktoré určujú, či sa okná budú považovať za energeticky úsporné alebo nie, je hrúbka použitého zasklenia. Profily z našej ponuky umožňujú použitie dvojkomorových, a dokonca aj trojkomorových skiel. Je tiež dôležité vybrať vzácny plyn, ktorý vyplní priestor medzi sklenenými tabuľami. Štandardne sa sklo plní argónom. Pri špeciálnych objednávkach sklo vyplníme kryptónom, čím sa ešte viac zvyšuje izolácia sklenenej priečky.

Pre ľudí, ktorí hľadajú riešenia pre energeticky úsporné alebo pasívne domy, odporúčame okná vyrobené na základe systému Naturo 92 Slim. Drevené okno Naturo 92 Slim je zárukou najlepšej tepelnej ochrany. Najlepšie materiály a použité technológie sa implementovali do najhrubšieho profilu krídla, čo prináša najlepšiu možnú izoláciu. Tesnenia vyrobené technológiou TPE (termoplastické elastoméry) vykazujú veľmi dobrú odolnosť proti poveternostným podmienkam. Štandardne je profil osadený 2 takýmito tesneniami.