Lepené, trojvrstvové a špeciálne upravené drevo umožňuje získať odolné okenné konštrukcie. Po použití príslušných doplnkov sa takéto okná môžu stať účinnou bariérou pre zlodejov.

ŠPECIFIKÁCIA

Okná by mali byť v prvom rade bezpečné. Ak chceme mať zvýšenú ochranu proti vlámaniu, mali by sme ich doplniť niekoľkými prvkami ako väčší počet závesov odolných proti vlámaniu, kľučky s kľúčom alebo sklá odolné proti vlámaniu. Potom môžete získať triedu odolnosti, blízku triedam WK1 alebo WK2.

Pri drevených oknách je veľmi dôležité vybrať správne drevo. Drevené systémy sa vyrábajú z dreva, ktoré je zlepené z troch alebo zo štyroch vrstiev, pričom sa zachováva štruktúra línií. To zaručuje stabilitu a pevnosť konštrukcie. Systém natierania dreva ekologickými a vodou riediteľnými farbami vytvorí najkvalitnejší náter.

Bezpečnosť závisí vo veľkej miere od správneho výberu kľučky. Najlepšou voľbou v tomto prípade môže byť kľučka Hoppe Secustik s kľúčom. Kľučka je vybavená patentovaným uzamykacím mechanizmom, ktorý zabraňuje posunutiu kovania zvonka.

Ako funguje mechanizmus?

Keď otočíme kľučku a zatvoríme okno, kovanie sa posunie. Pri pokuse o zasunutie alebo pokus o vloženie skrutkovača do kľučky zvonka mechanizmus Secustik zablokuje pohyb okna. Tento systém určite prekvapí a pravdepodobne účinne odradí zlodejov. Kľúč v kľučke je tiež zárukou, že sa okno neotvorí zvnútra.

Ak chcete získať okno s vysokými bezpečnostnými parametrami, odporúčame ho vybaviť bezpečnostným sklom alebo sklom odolným proti vlámaniu. Bezpečnostné sklo sa vďaka svojej jedinečnej konštrukcii vyznačuje zvýšenou odolnosťou proti rozbitiu alebo vylomeniu. Ak sa sklo rozbije, úlomky zostávajú prilepené k fólii, preto je veľmi nepravdepodobné, že sa osoby nablízku zrania. Sklo odolné voči vlámaniu účinne znižuje riziko vlámania alebo krádeže. Odporúčame okná s triedou odolnosti P2 (2 sklenené tabule a 2 vrstvy fólie) a P4 (2 sklenené tabule a 4 vrstvy fólie).