SKLÁ

Z roka na rok vzrastá počet zákazníkov vyberajúcich si domové okná, ktorí sa rozhodujú hlavne podľa ukazovateľov tepelnej izolácie výrobku. Spotrebitelia sa čoraz častejšie rozhodujú pre výber výrobkov šetriacich energiou, vďaka ktorým môžu znížiť svoje náklady na energiu.

Jedným z hlavných prvkov, ktoré určujú, či sa okná budú považovať za energeticky úsporné alebo nie, je hrúbka použitého zasklenia. Profily ponúkané v našej ponuke umožňujú použitie dvojkomorových a dokonca aj trojkomorových skiel. Vonkajšiu sklenenú tabuľu vo všetkých sklách z našej ponuky pokrýva povlak s nízkym obsahom uhlíka (oxid uhoľnatý).

Je tiež dôležité vybrať vzácny plyn, ktorý vyplní priestor medzi sklenenými tabuľami. Štandardne sa sklo plní argónom. Pri špeciálnych objednávkach sklo vyplníme tiež kryptónom, čím sa ešte viac zvyšuje izolácia sklenenej priečky.

Aby sa zabezpečil tepelný komfort v interiéri, oplatí sa pozrieť si aj ďalšiu položku z našej ponuky. Sklá Climaplus 4S sú úplnou novinkou a majú selektívny povlak, ktorý znižuje nielen náklady na vykurovanie, ale aj náklady na klimatizáciu miestností v teplom počasí. Sklo prepúšťa oveľa menej slnečnej energie, preto môžete v lete ľahko udržiavať v miestnosti príjemnú vnútornú teplotu. V zime bude sklo Climaplus 4S efektívnou bariérou proti úniku tepla zvnútra.

 

TEPLÝ RÁMIK

Srdcom energeticky úsporného okna je určite teplý dištančný rámik. Štandardné rámiky sú vyrobené z hliníka a umožňujú prestup tepla. Teplé rámiky sú vyrobené z vysoko kvalitných tepelne optimalizovaných organických materiálov vystužených skleneným vláknom. Zabezpečujú hermetické utesnenie plynov medzi sklami, umožňujú zbaviť sa tepelných mostov zo skiel, utesniť ich a tiež znížiť koeficient prestupu tepla celého okna. Použitie teplého dištančného rámika ušetrí až 5% nákladov na vykurovanie domu alebo bytu.

Toto riešenie sa vo veľkej miere používa v oknách so zvýšenou tepelnou priepustnosťou a v pasívnych stavbách. Teplý rámik okrem toho, že zachováva teplo v interiéroch, znižuje riziko dočasnej kondenzácie vodných pár na sklách, ktoré môžu počas zimy zamrznúť, čo spôsobuje tvorbu ľadu okolo tesnení. Teplé rámiky navyše zaručujú dlhodobú tesnosť izolačných skiel a maximalizujú úspory tepelných strát tým, že redukujú tepelný most medzi rámom a sklom.

Teplé dištančné rámiky nielenže zlepšujú tepelnoizolačné vlastnosti okien, ale aj ovplyvňujú ich estetickosť. Ich matný povrch zabraňuje odrazom svetla. Rámiky sú dostupné v niekoľkých farebných variantoch (RAL 9005, RAL 8016, RAL 8003, RAL 7040, RAL 7035, RAL 9016), preto sa dajú jednoducho prispôsobiť vzhľadu okna.

LIŠTY POD PARAPETY

Nemenej dôležitá ako výber energeticky úsporných okien je aj ich montáž. Veľkú úlohu zohráva lišta pod parapet. Lišty chránia okraje rámu pred poškodením pri preprave a montáži okien. Umožňujú montáž okenného parapetu. Naše lišty plnia s ohľadom na typ materiálu, ktorý sa používa na ich výrobu, aj úlohu tepelného izolátora.

Lišty sú vyrobené z rôznych materiálov vrátane tepelnej izolácie Purenit. Je vyrobený z kombinácie polyuretánovej peny a hliníkových pilín. Je to jeden z najteplejších izolačných materiálov dostupných na trhu. Stojí za zmienku, že napriek vysokej odolnosti voči chemikáliám sa dá lepiť a kombinovať s inými materiálmi. Je tiež odolný voči vysokým teplotám, vlhkosti a praskaniu. Hoci sa vyznačuje vysokou pevnosťou v tlaku (zdvih až 7 ton) a vynikajúcimi tepelnými vlastnosťami, je jeho spracovanie veľmi jednoduché.

Profily z materiálu Purenit používame ako alternatívu líšt pod parapety. Špeciálne zámky vyrobené na špecifické okenné rámy a systémy ST, HST, balkónové okná a dokonca aj na dvere dokonale priľnú k rámu. Purenit eliminuje tepelné mosty.