FULL COLOUR

Základnou možnosťou dodať oknám individuálny štýl je výber farby a štruktúry dekoračnej fólie. Ponúkame fólie v komplexnej palete hladkých farieb a farieb imitujúcich drevo. V závislosti od výberu okenného systému ponúkame farby z palety Aluplast, Salamander a EkoSun.

Fóliovanie profilov poskytuje veľa možností. Ponúkame jednostranné, obojstranné fóliovanie a dvojfarebnú úpravu (profily môžu mať rôznu farbu zvnútra a zvonka).

Veľmi zaujímavým riešením je aj fóliovanie Full colour. V tomto prípade fóliujeme nielen rám, ale aj drážky, hrany krídel a ďalšie prvky, ktoré sú neviditeľné, keď je okno zatvorené, ale sú viditeľné po jeho otvorení.

Fóliovanie Full colour je zárukou:

  • estetickosti,
  • jednotnej štruktúry,
  • trvácnosti farieb,
  • precízneho vyhotovenia.

Voľba Full colour je najpopulárnejšia medzi ľuďmi, ktorí snívajú o drevených oknách, ale ktorí si z ekonomických a praktických dôvodov vyberajú okná z PVC s fóliami s imitáciou dreva. Tmavé, svetlé, s viditeľnou štruktúrou alebo hladké – naša ponuka farieb imitujúcich drevo je taká široká, že si v nej každý nájde to, čo hľadá. Všetko za neobyčajne výhodnú cenu vzhľadom na okenné a dverové výrobky.

Stojí za zmienku, že fóliované okná sú nielen trvácne a odolné voči UV žiareniu a poveternostným podmienkam, ale že sa aj ľahko udržiavajú.

SKRYTÉ ZÁVESY

Kovanie Multi-Power, teda tzv. skryté kovanie, je skryté v zlome a pri zatvorenom krídle ho vôbec nevidno. Skryté môžu byť aj lišty posuvného stĺpika, drážky pohonu, závesy a ďalšie funkčné prvky. Touto úpravou získava okno elegantný vzhľad a jeho konštrukcia sa stáva mimoriadne vyváženou.

Okrem estetických vlastností skrytého kovania si zaslúžia pozornosť aj jeho praktické aspekty. Používateľ získa okrem iného možnosť 3D nastavenia a integrovaného nastavenia rozsahu otvárania krídla (90 až 95 stupňov).

Kovanie Multi-Power znamená:

  • zvýšenú bezpečnosť v závesoch,
  • zabránenie vzniku tepelných mostov,
  • jednoduchú reguláciu strihov a závesov,
  • možnosť trojstranného nastavenia závesov,
  • tesnosť na najvyššej úrovni,
  • integrované nastavenie rozsahu otvárania.

V porovnaní s tradičnými závesmi sa kovanie Multi-Power javí veľmi priaznivo aj z iných hľadísk. Pretože sú závesy skryté v zlome krídla, zabraňujú tvorbe tepelných mostov. Samotná konštrukcia okien sa navyše stáva kompaktnejšou. Preto možno kovanie jednoducho doplniť prvkami, ktoré sťažujú vlámanie.

KRYTY ALUSKIN

Moderné vyhotovenie, unikátne farby, jedinečný dizajn – tým, ktorí hľadajú individuálne riešenia, odporúčame hliníkové kryty na okná z PVC. Kombinácia týchto dvoch rôznych materiálov môže priniesť skutočne prekvapujúci účinok.

Použitie hliníkových krytov Aluskin vytvorí kombináciu vysokých tepelnoizolačných parametrov, ktoré sú charakteristické pre okná z PVC s moderným povrchom typickým pre hliníkové okná. Okná môžu mať akúkoľvek farbu bez narušenia bielej vrstvy okenných profilov. Ich montáž je veľmi jednoduchá. Navyše ich môžete kedykoľvek odstrániť a zmeniť ich farbu – podľa aktuálnych trendov.

Hliníkové kryty Aluskin sú dostupné v celej škále farieb z palety RAL. Ponúkame aj širokú paletu štrukturálnych lakov. Kryty sa môžu montovať v rámci vybraných systémov.

STĹPIKY

Kedysi nevyhnutný konštrukčný prvok, dnes už len ozdobný diel. Stĺpiky vám umožňujú zmeniť estetickosť okna. Často je to aj jediný spôsob, ako zachovať historický vzhľad budov. Ich montáž na okná môže nariadiť pamiatkový úrad. Častejšie však ide o vedomú voľbu architektov, ktorí chcú budove dodať jedinečný vzhľad.

Ponúkame stĺpiky určené na nalepenie a dovnútra zasklenia. Prvé riešenie sa vyznačuje predovšetkým jednoduchou montážou. Umiestnenie stĺpika priamo na povrch skla umožňuje jeho výmenu aj počas používania okna. Stĺpiky určené dovnútra zasklenia sa umiestňujú medzi sklenené tabule. Nielenže zvyšujú estetickú hodnotu okna, ale aj uľahčujú čistenie skla. Sklenený povrch z vonkajšej strany nie je ničím prerušený. Stĺpiky môžu mať akúkoľvek farbu. Môžete si vybrať lakované (paleta RAL) a fóliované stĺpiky (paleta farieb Salamander, Aluplast alebo EkoSun). Stĺpiky sú dostupné v niekoľkých šírkach, čo je dôvod, prečo ich môžeme jednoducho prispôsobiť oknám aj vzhľadu fasády.