Budúcnosťou stavebného odbore sú energeticky úsporné riešenia. Hliníkové okná majú nielen výborné úžitkové vlastnosti, ale tiež veľmi dobré tepelné parametre. Predstavujeme Vám doplnky, ktoré účinne znižujú súčiniteľa prestupu tepla u našich hliníkových okien a dverí.

Srdcom energeticky úsporného okna je určite teplý dištančný rámik. Štandardné rámčeky sú vyrobené z hliníka a prepúšťa teplo. Teplé rámiky sú vyrobené z vysoko kvalitných organických materiálov, ktoré sú tepelne zoptimalizované a vystužené skleným vláknom. Poskytujú hermetické utesnenie plynov vypĺňajúcich priestor medzi tabuľami skla a zbavujú sa tepelných mostov zo skla, tesnenia tiež znižujú koeficient prestupu tepla celého okna. Použitím teplého dištančného rámika ušetríte až 5% nákladov, ktoré Vám vzniknú pri vykurovaní domu či bytu.
 
Jedným z hlavných faktorov, ktorý určuje, či je okno energeticky úsporné, alebo nie, je hrúbka použitého zasklenia. V našej ponuke sú k dispozícii profily umožňujúce použitie dvojkomorových, a dokonca aj trojkomorových balíkov. Vonkajšie sklenená tabuľa vo všetkých oknách z našej ponuky je potiahnutá povlakom s nízkou emisivitou (oxid uhoľnatý).
 
Dôležitý je aj výber vzácneho plynu, ktorý vypĺňa priestor medzi tabuľami skla. Štandardne používame Argon. Pre špeciálne objednávky používame Krypton, ktorý ešte viac zlepší izoláciu sklenené prepážky.
 
Ľudia, ktorí hľadajú riešenie pre energeticky úsporné domy či pasívne domy, odporúčame MB-86 a MB-104 Passive verzie AERO. Priestor medzi tepelným delením tu bol vyplnený vložkami z aerogelu. Toto riešenie umožňuje získanie vynikajúcich parametrov tepelnej priepustnosti. Okrem toho, okná MB-104 Passive spĺňajú najvyššie nároky na tepelnú izoláciu, čo bolo potvrdené certifikátom Inštitútu pasívnych domov PHI Darmstadt.
 
V systémoch MB-60 a MB-70 vyššiu izoláciu budovy zaistíme použitím verzie HI. Zvýšenie tepelnej izolácie sa dosiahne tým, že v centrálnej izolačnej komore sú zakomponované špeciálne izolačné vložky.