Charakteristika hliníkových profilov umožňuje získať trvalé okenné konštrukcie, ktoré charakterizuje ich mimoriadna ľahkosť. V prípade použitia správnych doplnkov takisto fungujú ako účinná prekážka proti zlodejom.

Hliníkové okná sa už vďaka materiálu, z ktorého sú vyrobené, vyznačujú zvýšenou odolnosťou proti vlámaniu. Oveľa zložitejšie sa totiž vypáči hliníkové krídlo. Pridáme Ak montážne kovanie triedy WK1 alebo WK2, vytvoríme tým účinnú bariéru k ochrane budovy proti vlámaniu.
 
Okná možno tiež doplniť o sklo VSG, čo je bezpečnostné sklo. VSG sklo vzniká trvalým nalepovaním sklenených tabúľ pomocou špeciálnej fólie. Vďaka tomuto postupu sa sklo stáva odolné proti vlámaniu (je ťažké ho rozbiť) a zároveň môže plniť konštrukčnú funkciu, pretože aj v prípade rozbitia bude držať na fóliu. V našej ponuke sú sklá proti vlámaniu triedy P2 a P4. Prvý z nich je vyrobené z dvoch sklenených tabúľ typu float, medzi ktoré je umiestnená dvojitá vrstva PVB fólie. Sklo triedy P4 je vyrobené takisto z dvoch sklenených tabúľ typu float, medzi ktorými sú štyri vrstvy PVB fólie.
 
Dodatočnú ochranu proti vlámaniu môžu zabezpečiť magnetické snímače a alarmové slučky v skle. Magnetické snímače zachytávajú otvorenie okna. Alarm sa spustí v okamihu, keď okenné krídlo zmení svoju pozíciu. Nežiaduce otvorenie okna spôsobí prerušenie elektromagnetického obvodu, a to bude mať za následok spustenie alarmu. V prípade alarmové slučky sa alarm zapne pri rozbití skla.
 
Bezpečnosť závisí aj na správnom výbere kľučky. Najlepšou voľbou v tomto prípade môže byť kľučka Hoppe Secustik s kľúčom. Kľučka je vybavená patentovaným blokovacím mechanizmom, ktorý zabraňuje posunutiu okenného kovania okna zvonku. Ako mechanizmus funguje? Keď otočíte kľučku a zatvárate okno, kovania sa presúva. Pri pokuse vytlačeniu alebo vloženie skrutkovača do kľučky zvonku mechanizmus Secustik blokuje posunutie okna. Toto riešenie prekvapí a možno účinne odradí zlodeja. Kľúč v kľuke je tiež zárukou, že okno nebude otvorené zvnútra.
 
Ak chcete zvýšiť triedu ochrany okná proti vlámaniu, doplňte ho bezpečnostné doskou (proti rozvrtaniu). Doska je vyrobená z kalenej ocele s hrúbkou 1 mm a poskytuje účinnú ochranu proti rozvrtaniu kľučky.